32 718 5730 kadra_knurow@wp.pl
Zaloguj Zarejestruj

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

 

Jest wreszcie plan restrukturyzacji Polskiej Grupy Górniczej

 wtorek, 28 lipca 2020  

Dziś zaczynają się rozmowy wicepremiera Jacka Sasina z górniczymi związkowcami. Cztery kopalnie mają zostać zamknięte, ok 7,5 tys. ludzi powinno odejść ze spółki z hojnymi odprawami.


 

To nie koronawirus decydował o zamknięciu kopalń

 wtorek, 9 czerwca 2020 

Rząd decyzję o zamknięciu dwunastu górnośląskich kopalń tłumaczył względami zdrowotnymi. Statystyki pokazują jednak, że decyzja ma drugie dno i to wcale nie kwestia zachorowań była głównym kryterium zamykania kopalń.


 

Rośnie liczba pracujących emerytów. Eksperci: Decydują o tym nie tylko głodowe świadczenia

 niedziela, 15 grudnia 2019 

Według danych pochodzących z ZUS-u, w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy br. liczba pracujących emerytów wzrosła o około 18 tysięcy, do przeszło 765 tysięcy. Natomiast niespełna cztery lata temu takich osób było ponad 575 tysięcy. Część rodaków decyduje się dorabiać do głodowych emerytur. Inni chcą pozostać aktywni zawodowo.


 

Bolter Miner, czyli superkombajn z kopalni Budryk już pracuje ZDJĘCIA i WIDEO

 sobota, 14 grudnia 2019 

Należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej najmłodsza w Polsce kopalnia Budryk w Ornontowicach w powiecie mikołowskim to miejsce, gdzie pracuje jedyny w naszym kraju kombajn urabiająco-kotwiący. Na głębokości 880 metrów urabia węgiel, ale tworzy też unikatową w polskim górnictwie obudowę kotwową.


 

Badanie: 65 proc. Polaków nie zdecydowało, czy skorzysta z PPK

 wtorek, 29 pazdziernik 2019 

Aż 65 proc. Polaków nie zdecydowało, czy skorzysta z Pracowniczych Planów Kapitałowych; 25 proc. twierdzi, że to dobre rozwiązanie - wynika z raportu nt. badań przeprowadzonych na zlecenie Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.


 

7200 zł - tyle średnio zarabiają górnicy. I domagają się podwyżek

 piątek, 17 maj 2019 

Związkowcy Polskiej Grupy Górniczej chcą 12-proc. podwyżek od przyszłego roku. Spełnienie tego postulatu kosztowałoby spółkę 500 mln zł.Choć rozmowy płacowe w firmach węgla kamiennego zaczynają się zwykle jesienią, to strona społeczna największej spółki branżowej w kraju, czyli Polskiej Grupy Górniczej, już wystosowała swoje żądania. Związkowcy zagrozili, że jeśli do 1 września nie zostaną podjęte rozmowy, to rozpocznie się spór zbiorowy. Jego konsekwencją mógłby być docelowo nawet strajk, ale na to nikt przed wyborami nie pozwoli, zwłaszcza w sytuacji, gdy jedynką Prawa i Sprawiedliwości na Śląsku jest premier Mateusz Morawiecki.


 

JSW chce nowych kopalni. Liczy na pieniądze z Londynu i Australii

 piątek, 17 maj 2019 

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) rozmawia z Prairie Mining na temat jej projektów węglowych Dębieńsko na Górnym Śląsku oraz Jan Karski na Lubelszczyźnie. - Dla nas istotną wartością w przypadku przejęcia kontroli nad tą spółką jest to, że jest ona obecna na giełdzie australijskiej i na giełdzie w Londynie - wskazuje Daniel Ozon, prezes zarządu JSW, w rozmowie z portalem WNP.PL.


 

Spadek przychodów i zysków JSW

 piątek, 17 maj 2019 

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) w pierwszym kwartale 2019 r. miała 2,48 mld zł przychodów, czyli mniej niż w tym samym okresie roku 2018, kiedy przychody wyniosły 2,51 mld zł.


 

Polska energetyka potrzebuje więcej węgla niż mogą wydobyć krajowe kopalnie

 środa, 15 maj 2019 

W najbliższych kilku latach w Polsce spodziewana jest „górka” zapotrzebowania na węgiel energetyczny, którego energetyka będzie potrzebować więcej niż wynosi krajowa produkcja. Niedobór będzie uzupełniany importem - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.


 

Zgazowanie uratuje węgiel? Wiele wskazuje, że to jedyna szansa

 środa, 15 maj 2019 

Według specjalistów najbliższa przyszłość węgla będzie należeć do zgazowania naziemnego. Wykorzystanie produktów zgazowania skieruje się na dwie ścieżki – produkcję energii i zaopatrzenie w surowiec zakładów chemicznych.


 

Wielki Piknik Naukowy Kopalni Wiedzy JSW już w sobotę 18 maja

 wtorek, 14 maj 2019 

Już za kilka dni, na parkingu przed Jastrzębską Spółką Węglową przy Al. Jana Pawła II 4 odbędzie się Wielki Piknik Naukowy dla Rodzin z dziećmi.


 

Famur ma umowę z JSW na dostawę kompleksu ścianowego o wartości 123,7 mln zł

 wtorek, 14 maj 2019 

Famur podpisał umowę z Jastrzębską Spółką Węglową (JSW) na dostawę do JSW KWK Knurów-Szczygłowice Ruch Szczygłowice kompleksu ścianowego wraz z niezbędnym wyposażeniem, podała spółka. Wartość zawartej umowy wynosi 123,72 mln zł netto.


 

Analiza techniczna: w JSW powrót do spadków

 poniedziałek, 13 maj 2019 

Piątkowe mocne odbicie nie powstrzymało niedźwiedzi. Dziś kurs JSW zmierza na południe. Czego spodziewają się po firmie analitycy techniczni?


 

JSW nabędzie ponad 95 proc. akcji Przedsiębiorstwa Budowy Szybów

 sobota, 11 maj 2019 

Prawdopodobnie 20 maja powinna zostać zakończona transakcja na mocy, której Jastrzębska Spółka Węglowa nabędzie Przedsiębiorstwo Budowy Szybów w Tarnowskich Górach. Raport w tej w sprawie JSW opublikowała JSW w piątek, 10 maja.


 

Podatki i opłaty JSW za 2018 rok

 wtorek, 26 marca 2019 

Ponad 1,4 mld zł zapłaciła Skarbowi Państwa Jastrzębska Spółka Węglowa z tytułu podatków i różnego rodzaju opłat. To mniej niż rok wcześniej o 246 mln zł z uwagi na pozostałe do uregulowania zobowiązania z tytułu podatku CIT, których termin zapłaty przypada na koniec marca tego roku.


 

JSW korzysta z koniunktury

 piątek, 15 marca 2019 

1,76 mld zł skonsolidowanego zysku netto za 2018 rok i dziesięcioprocentowy wzrost przychodów ze sprzedaży. Wyniki finansowe Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej utrzymały się na stabilnym, wysokim poziomie.


 

Z PPK można też skorzystać przed emeryturą

 niedizela, 24 marca 2019 

Osoba oszczędzająca w pracowniczych planach kapitałowych przy zakupie mieszkania lub budowie domu będzie mogła wypłacić wszystkie środki na pokrycie wkładu własnego wymaganego przez bank..


 

Dziesięć faktów o PPK, które lepiej znać

 wtorek, 5 marca 2019 

9 marca 2019 r. weszła w życie Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych. PPK mogą przede wszystkim zmienić realia oszczędnościowe i emerytalne pracujących Polaków. Co zatem czeka ich w drugiej połowie tego roku9.


 

Czas skończyć z węglem. Co w zamian?

 wtorek, 5 marca 2019 

Ceny spółek węglowych nie mają szans na odbicie w dłuższej perspektywie. Powodem są rosnące koszty tej energetyki.Ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla wzrosły w ubiegłym roku trzykrotnie.


 

Nowa kopalnia w JSW

 środa, 6 luty 2019 

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął decyzję o wydzieleniu ze struktur Kopalni Zespolonej Borynia-Zofiówka-Jastrzębie nowej kopalni, noszącej nazwę - od nazwy złoża węgla - Bzie-Dębina. Decyzję zarządu zaakceptowała pod koniec stycznia rada nadzorcza spółki.


 

E-recepta: Co z zasadami wystawiania

 niedziela, 26 stycznia 2019 

Jak informuje Naczelna Izba Lekarska , przedmiotem wielu wystąpień Okręgowych Zjazdów Lekarzy, Rad Lekarskich oraz dyskusji na posiedzeniach Komisji Izbowych jest kwestia zasad wystawiania recept po wejściu w życie obowiązku wystawienia e-recepty (styczeń 2020).


 

Zarząd JSW: Zarzuty części rady nadzorczej wobec zarządu - bezpodstawne

 poniedziałek, 21 stycznia 2019 

Poniedziałkowa "Nieuzasadnione kierowanie bezpodstawnych zarzutów przeciwko członkom zarządu JSW podburza nastroje społeczne oraz prowadzi do konfliktu ze stroną społeczną - napisał w oświadczeniu zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej, nawiązując do działań części rady nadzorczej spółki oraz komunikatu szefowej rady.


 

Paweł Borys: Przesunięcie startu PPK nie ma nic wspólnego z wyborami

 wtorek,8 stycznia 2019 

Poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że PiS opóźnia termin startu nowego programu emerytalnego, czyli Pracowniczych Planów Kapitałowych, żeby ludzie nie dostali obniżonych pensji tuż przed wyborami.


 

JSW zwiększa przychody, choć zyski spadają

 czwartek, 22 listopada 2018 

Po 9 miesiącach 2018 roku Jastrzębska Spółka Węglowa zanotowała wzrost przychodów o niecałą jedną dziesiątą. Zwiększyły się zwłaszcza przychody segmentu koksu. Na poziomie zysków jednak spółka notuje już straty.


 

PPK niemal gotowe do startu

 czwartek, 15 listopada 2018 

Dla powodzenia programu PPK najważniejsza jest akcja edukacyjna, ale już teraz dzięki samej dyskusji o jego wdrożeniu wiele osób już teraz zaczęło się interesować swoją sytuacją na emeryturze.


 

Naprawdę nie warto, żeby górnicy oszczędzali na starość?

 sobota, 4 sierpnia 2018 

Portal wnp.pl zapytał Janusza Steinhoffa i Wacława Czerkawskiego o PPK dla górników. Górnicy mogą się obejść bez pracowniczych planów kapitałowych, ale czy będzie to racjonalne? Nierentownych kopalń nie stać na składki płacone od 2019 roku na pracownicze plany kapitałowe.


 

Rosyjski węgiel wyprze z rynku polski surowiec?

 czwartek, 26 lipca 2018 

Między styczniem a majem 2018 r. sprowadziliśmy z Rosji 5,12 mln ton węgla. To niemal tyle, ile w całym 2016 r. i więcej niż w całym 2015 r. - wynika z danych Eurostatu. A te najświeższe są jeszcze niepełne.


 

Spada wydobycie węgla. Będziemy marznąć zimą?

 środa, 25 lipca 2018 

W porównaniu z ubiegłym rokiem wydobycie surowca spadło o ponad milion ton. Ciepłownikom może zabraknąć 10 proc. paliwa. Część z nich, zwłaszcza ci najmniejsi, coraz głośniej sygnalizują problemy z kontraktacją paliwa na 2019 r. - Niepokoją się o dostawy węgla.


 

Zmiany w systemie emerytalnym coraz bliżej

 wtorek, 17 lipca 2018 

Poparcie partnerów społecznych dla Pracowniczych Planów Kapitałowych otwiera drogę do wprowadzenia reformy w życie. Dotyczy to 11,4 mln Polaków.


 

Przywileje górników na cenzurowanym. Czas na zmiany w wynagrodzeniach i emeryturach?

 sobota, 7 lipca 2018 

Od lat sytuacja budzi kontrowersje. Wpływ na to mają regulacje, które są korzystniejsze dla górników niż innych pracowników. Mogą oni szybciej przejść na emeryturęi dłużej ją pobierać. Ich świadczenia należą do najwyższych w kraju, co nie wynika z odprowadzanych składek.


 

JSW: superkombajn przodkowy zwiastuje przełom technologiczny

 czwartek, 5 lipca 2018 

Jastrzębska Spółka Węglowa kupiła nowoczesny kompleks przodkowy wraz z kombajnem Bolter Miner 12CM30 - poinformowała w czwartek, 5 lipca, portal netTG.pl Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik prasowy JSW. Po wielu miesiącach żmudnych analiz i dyskusji między innymi z nadzorem górniczym i naukowcami z Głównego instytutu Górnictwa,..

 

  • 785